Hadařská 25 - pozvánka 2018

Post date: 11.3.2018 20:29:37

Pozvánka na letošní Hadařskou pětadvacítku (H25), která se koná 21.4.2018

Měsíc duben je v Červeném Kostelci posledních 43 let ve znamení Hadařské 25. Letošní ročník pořádá Klub turistů s podporou vedení města Červený Kostelec v rámci oslav 100 let samostatného Československého státu ve spolupráci se Spolkem vojenské historie.

Akce je určena pro všechny věkové kategorie. V loňském roce měl nejmladší účastník pouhých šest měsíců a nejstarší osmdesátpět let. Na startu si jistě vyberete buď z pěších tras, které jsou v délkách 12, 18, 25 a 35km nebo některou z cyklotras v délkách 30, 50 a 70 km. Podle zvolené délky poznáte krásu blízkého nebo vzdálenějšího okolí Červeného Kostelce. Můžete projít nebo projet Krkavčinou, Maternicí kolem Skalákovi studánky, Hájkem, Švédským vrchem. V rámci Hadařské se můžete také ocitnout na Osičinách, Studénkách nebo na Bezděkově, ve Velkých Petrovicích a nad Horním Dřevíčem. Všechny trasy však mají jeden společný bod a to je kontrola s občerstvením u pěchotního srubu T-S 20 Pláň.

Díky spolupráci se Spolkem vojenské historie si bude moci každý odpočinout a prohlédnout vybavený bunkr s odborným výkladem. Dále budou připraveny k prohlídce ještě další dva menší vybavené objekty pod hlavním srubem.

Teď už jen zbývá jedna jediná věc. V sobotu 21.dubna 2018 přijít na start k sokolovně v Červeném Kostelci. Start je od 7:00 průběžně do 12:00 hodin. Zúčastnit se tedy mohou i ti co si rádi pospí. Na startu si zvolíte délku dle svých možností, ke které dostanete mapku s popisem trasy. Důležité je jen dojít nebo dojet do cíle u sokolovny v Červeném Kostelci do 17:00 hodin, kdy 43.ročník Hadařské 25 končí.

Srdečně zvou všichni pořadatelé.

Podrobný rozpis tras naleznete také na stránce akce.