Hadařská pětadvacítka (40. ročník)

Post date: 4.4.2015 9:30:36

40. ročník Hadařské pětadvacítky je tady - 25,4,2015 v Červeném Kostelci.

Sobota 25. dubna (start od 7 hod. po celé dopoledne) – od sokolovny v Červeném Kostelci

Několik informací z historie

V sobotu 8. května 1976 se sešlo před Divadlem J. K. Tyla v 8 hod. ráno 440 účastníků 1. ročníku Hadařská 25. Že nebyla velká účast náhoda nebo jen zvědavost na něco nového, ukázal druhý ročník s účastí 568 pochodníků a na start 3. ročníku přišlo dokonce 671 příznivců zdravého pohybu v přírodě. Od čtvrtého ročníku se Hadařská 25 rozšířila o trasu 10 km, a tak se mohly na pěknou procházku vydat celé rodiny včetně malých dětí. Trasy tohoto oblíbeného turistického pochodu se každý rok měnily a pravidelní účastníci poznávali vždy o kousek víc krásné přírody v okolí našeho města. Od 30. dubna 1994, kdy byl pořádán 19. ročník, byla rozšířena nabídka pěších tras o 18 a 35 km a zároveň jsme potěšili příznivce rozvíjející se cykloturistiky, jelikož od tohoto roku jsou zavedeny také cyklotrasy 35, 50 a 75 km.

Současnost

Léta plynou a máme tu rok 2015, a ač je to skoro neuvěřitelné, také 40. ročník Hadařské 25, která již počtyřicáté přispívá alespoň trochu k dobrému jménu našeho města. V letošním roce jsou všechny trasy smě- rovány k řece Úpě, a tak účastníci pěších tras podle zvolené délky 12, 18, 25 nebo 35 km mohou projít přes Krákorku, Rtyní, Úpicí, Libňatovem, Křižanovem, Litoboří, Havlovicemi, Boušínem , Červenou Horou, Mstětínem a Olešnicí. Všichni ale bez rozdílu zvolené délky svého putování mají při cestě jedno společné místo, kterým projdou, a tím je Slatinský most, pod kterým dostane každý účastník občerstvení. Cyklisty zavedou letos trasy podle zvolené délky 30, 50 nebo 70 km do Řešetovy Lhoty, Studnic, Starkoče, Šonova, na hráz Rozkoše, Malé Skalice, Ratibořic, Slatiny, Hořiček, Křižanova, Libňatova, Havlovic. Společné místo jako u pěších tras bude pro všechny pod Slatinským mostem s občerstvením. více informací včetně tras naleznete na stránce Hadařské pětadvacítky.

Tímto zveme pamětníky, aby si zavzpomínali na předchozí ročníky, i nové účastníky všech věkových skupin na 40. ročník Hadařské 25.

Startovné je 30 Kč, pro členy KČT a děti 20 Kč.

Cíl je do 17 hod. také u sokolovny, kde každý účastník obdrží diplom za absolvování pochodu. V cíli pochodu bude také možnost zakoupení výroční turistické známky a turistické nálepky, které budou ke 40. ročníku Hadařské pětadvacítky vydány. Na hojnou účast našeho tradičního pochodu se těší pořádající KČT Červeného Kostelec.

Zdrávi došli, O. R