Cestou Jakuba Haliny

Dálkový pochod Cestou Jakuba Haliny (Červený Kostelec - Sněžka)

Přijďte si vyzkoušet jeden z nejstarších dálkových pochodů v naší republice, stále se těšící pozornosti milovníků přírody v oblasti podhůří Krkonoš a našich nejvyšších hor.

Pochod vás provede krásným prostředím naší Podkrkonošské oblasti, zároveň si však také užijete vysokohorskou turistiku v Krkonoších. Takže je nejvyšší čas si vyčistit pohorky, připravit batohy, zkontrolovat zásoby a vyrazit...

Po letošním úspěšném 43.ročníku Hadařské 25, kterého se zúčastnilo 463 pěších a cykloturistů máme před sebou ještě další dvě celorepublikové akce.

Červený Kostelec – Sněžka (Cestou Jakuba Haliny), jeden z nejstarších dálkových pochodů v České republice, pořádáme letos již po 48. Trasa 56km má letos start 16.června od 4:30 do 6:30 hodin u sokolovny v Červeném Kostelci. Trasa povede přes Rtyni, Úpici, Starý Rokytník do Trutnova k rozcestníku u autobusového nádraží. Pokračovat budeme směr Horní Staré Město, Mladé Buky do Dolních Sejfů, hotel Pod pralesem, rozcestí Slunečná stráň, pomníček turistů.

Pak sestoupíme na hlavní silnici a v Horním Maršově v penzionu KNEIFEL nás bude čekat kontrola a občerstvení. Dále půjdeme na Dolní a Horní Lysečiny, Cestník, Dolní Malá Úpa – kostelík a Pomezní Boudy. Pak budeme mít před sebou posledních 7 km do cíle pochodu na Sněžce, kde vás budeme v bistru Na Lanovce očekávat do 17:45 hodin, kdy akce končí. Celková délka trasy je 55,5 km.

Pro ty, kteří se necítí na nejdelší trasu a přesto se chtějí v rámci naší akce na Sněžku podívat, máme připraveny trasy, které jsou zvládnutelné pro všechny milovníky Krkonoš. Stačí jen přijet vlakem, autobusem nebo autem v sobotu ráno 16.června do Svobody nad Úpou, kde bude od 8:00 do 10:00 hodin v restauraci Měšťanský dům na náměstí start tří kratších tras. Nejkratší trasa vede ze Svobody na Modrokamennou boudu, Temný Důl a dál na rozcestí silnic Pec-Pomezní Boudy, restaurace Na Křižovatce. Pak Janovy Boudy, Růžohorky a cíl na Sněžce. Celková délka 19,5km. Druhá trasa nás zavede na Rýchorskou boudu, Rýchorský kříž, Albeřice, Dolní Malá Úpa - kostelík, Pomezní Boudy, cíl - Sněžka. Celková délka 27km. Třetí trasa nás zavede na Rýchorskou boudu, Horní Maršov, kontrola Penzion KNEIFEL, Lysečinská bouda, Dolní Malá Úpa – kostelík, Pomezní boudy, Sněžka – cíl bistro Na Lanovce do 17:45 hodin. Celková délka 30km.

Na hojnou účast milovníků Krkonoš se těší pořádající Klub turistů Červený Kostelec.

Term

N-S 93 B (výhled na Krkonoše)

ín a start pochodu:

Sobota 16.06.2018 (48. ročník pochodu)

start pěší trasy 56 km - u Sokolovny v Červeném Kostelci od 4:30 - 6:30 hodin

start pěší trasy 18, 25 a 35 km Svoboda nad Úpou, náměstí, Restaurace Měšťanský dům, od 8:00 -10:00 hodin

Cíl pochodu:

na Sněžce v Krkonoších

Nastavené délky tras:

Základní trasa pochodu 56 km se startem v Červeném Kostelci

Kratší trasy pochodu se startem ze Svobody nad Úpou: 18, 25, 35 a 56 km

Informace o startovném:

bude lidové, informace na místě

Další informace: V případě extrémně nepříznivého počasí na Sněžce (vichřice) může pořadatel přesunout cíl na Růžohorky. Předčasné ukončení pochodu je povinností nahlásit.

Kontakt na pořadatele: 605 166 337, 608 226 506

Kontakty na pořadatele

Otto Ressl, tel.: 605166337, e-mail: oressl@seznam.cz, M. Burdychových 495, 54941 Červený Kostelec

Celková trasa (56 km)