KLUB TURISTŮ ČERVENÝ KOSTELEC

Aktuálně z Klubu Turistů

Pozvánky na čtvrteční akce a další rychlé pozvánky.

  • Ve čtvrtek 18.8. 2022 se sejdeme v 16:30 na Broďáku.

  • V pátek 19.8. 2022 jedeme autobusem na výlet se členy PTTK Zabkowice. Odjezd z kempu Brodský v 9:00 hodin. Po návratu společný večer s country kapelou. Celodenní občerstvení zajištěno. Hlaste se na telefonu 605 166 337.

Fotogalerie z našich posledních akcí naleznete zde.

Hadařská pětadvacítka 2022 se blíží...

Po dlouhých covidových letech se konečně dostáváme k tomu, abychom mohli plně realizovat naši vysněnou Hadařskou pětadvacítku. Proto neváhejte a přidejte se k nám na jubilejní 45. ročník. ....... více

začátek roku 2021

Tento rok nezačal pro nikoho právě příznivě. Měsíc duben měl být pro náš klub a celý Červený Kostelec ve znamení jubilejního 45.ročníku Hadařské 25. V roce 2020 jsme museli vzhledem k nastupujícímu koronaviru již plně připravený jubilejní 45.ročník Hadařské 25 přesunout na příští rok. ....... více

Upozornění - změny termínů

Klub turistů Červený Kostelec se vzhledem k situaci (Pandemie 2020 - koronaviru Covid-19), která nedovoluje zajistit na patřičné úrovni jubilejní ročníky dálkového pochodu Hadařská pětadvacítka a Cestou Jakuba Haliny Červený Kostelec – Sněžka, rozhodl tyto akce přeložit na rok 2021, resp. 2022. Děkujeme za pochopení a těšíme se na všechny milovníky turistiky 23.dubna 2022 na 45.ročníku Hadařské 25 a 26.června 2021 na 50.ročníku Červený Kostelec – Sněžka.

Vyražte s námi na HADAŘSKOU pětadvacítku (již po 45.)

V sobotu 23.4.2022 (POZOR ZMĚNA - přesun na rok 2022, konkrétně termín 23.4.2022) se koná náš nejdelší dálkový pochod, který vás zavede do našeho krásného okolí .... více

Naše PlÁnované turistické akce

Hadařská pětadvacítka

SOBOTA 25.04.2020

Cestou jakuba haliny

SOBOTA 20.06.2020

Červenokostelecká stovka

PÁTEK-SOBOTA 10.07 - 11.07.2020

Historie KLUBU TURISTŮ v Červeném Kostelci (KT Červený Kostelec) je úzce spjata s rozvojem aktivní turistiky v Červeném Kostelci a sahá až do roku 1906. V této době z obce Bystré v Orlických horách přišel do našeho města pan Josef Hartman a začal aktivně pracovat místní spolkové činnosti. Nejen, že se zasloužil o vybudováni vodovodu, získání doplňku městského lesa Občiny a lesa Žďáru, vybudování vycházkových stezek, ale jako hodně zcestovalý člověk začal organizovat spolkové vycházky a výlety. Následně se vznikem nové republiky v roce 1918, byl v roce 1919 založen také samostatný odbor klubu československých turistů a započala tak bohatá spolková činnost turistů na Červenokostelecku, tehdy pod vedením prvního předsedy, jímž se stal právě pan Josef Hartman. Více se o bohaté historii našeho spolku dozvíte na stránce Historie turistiky.

V současnosti má KT Červený Kostelec z.s. 69 členů a je řízen devítičlenným výborem. Předsedou spolku je pan Otto Ressl.

Složení výborů spolku, kontrolní komise naleznete na stránce O nás.

TTO Zeměpisné body ČR

Od roku 2016 KT Červený Kostelec připravil pro zájemce možnost plnění tématického turistického odznaku TTO Zeměpisné body České republiky.

Zájemci tak mají možnost se zapojit do této zajímavé, náročné a zábavné formy poznávání našeho kraje a naší republiky. Věříme, že se účastníkům bude tento TTO líbit a přejeme mnoho úspěchů při jeho plnění. Během plnění TTO navštívíte nejvyšší bod ČR, nejnižší bod ČR, geografický střed ČR, astronomický střed Evropy, nejvyšší bod Červenokostelecka, nejvýchodnější bod ČR atd., prostě mnoho zajímavých a podnětných míst.Více o této akci..

https://www.facebook.com/klubturistucervenykostelec/

Najdete nás také na FACEBOOKU - přidejte se k nám a sdílejte s námi zážitky, fotografie a další informace.

KLUB TURISTŮ realizuje také další oblíbené akce, jimiž jsou zejména:

  • Šmajd kolem Kostelce - poslední den v roce

  • Čtvrteční procházky pro seniory - dvakrát v měsíci

  • Spotkanie na szlaku - květnové třídenní putování s polskými přáteli z partnerského města Zabkowice-Slaskie

  • Prázdninový týden na horách

Jako aktivní turisté dále pořádáme a zúčastňujeme se akcí okolních odborů KČT, jako jsou celodenní pěší výlety, cykloturistika a v zimních měsících turistika na běžkách

O těchto a dalších akcích jsou dále informace v klubové skříňce na autobusovém nádraží a v Červenokosteleckém zpravodaji.

Plánování tras KČT

Pro lepší plánování vašich tras naším regionem vám přinášíme Plánovač značených tras KČT. Jeho prostřednictvím si můžete jednoduše naplánovat cesty z jednotlivých výchozích míst...

Trasy pro pěší i cykloturistiku jsou v terénu velmi dobře značeny, takže si určitě pobyt v našem regionu užijete a neztratíte se tu...:)