NAŠE turistické AKCE

Turistické akce organizované Klubem turistů v Červeném Kostelci

Hadařská 25

Hadařská 25 (DP Hadařská pětadvacítka) (duben)

Již tradiční dálkový pochod se startem u Sokolovny v Červeném Kostelci. Turistický pochod s několika variantami tras pro pěší i pro cykloturistické nadšence. Všeobecně známý pochod nabízející pohyb v bezprostředním okolí Červeného Kostelce a umožňující turistům - dálkařům poznávat naši krajinu, která je tolik bohatá na přírodní krásy a historické odkazy.

Většina tras se nachází v blízkém okolí Červeného Kostelce a tak lze tento pochod doporučit širokému spektru zájemců o turististiku. Výhodou je pak dobrá dostupnost Červeného Kostelce.

Cestou Jakuba Haliny

Dálkový pochod Cestou Jakuba Haliny (DP Cestou Jakuba Haliny) (červen)

Pochod s dlouholetou tradicí pro zdatné dálkaře, jehož trasa začíná v Červeném Kostelci a končí na naší nejvyšší hoře v Krkonoších - na Sněžce.

Jeden z nejstarších dálkových pochodů organizovaných na území České republiky. Účastníci si během trasy pochodu mohou prohlédnou mnoho z krás podkrkonošské přírody a půvabů našich nejvyšších hor.

Trasy jsou optimalizovány na potřebné délky. Více o této akci....

Červenokostelecká 100

Červenokostelecká 100 (DP Červenokostelecká stovka) (červenec)

Dálkový pochod s jednou z nejdelších tras v našem regionu nabízí kromě nejdelších tratí organizovaných na dva dny (100 a 65 km) také jednodenní variantní pochody pro pěší.

Trasa pochodu vás zavede do nádherných koutů Kladského pomezí až do oblasti Broumovského výběžku. Cestou se vám nabízí řada úchvatných výhledů do krajiny.

Náročnější pochod, zejména v její nejdelší verzi. Doporučujeme dobrou přípravu a hodně zdaru na našich kilometrech. Více o této akci...

Novoroční Žaltman

Novoroční výstup na Žaltman (leden)

Tradiční novoroční setkání turistů na nejvyšším vrcholu Jestřebích hor - na Žaltmanu s překrásnou rozhlednou do krajiny.

Více o této akci...

TTO Zeměpisné body ČR

Tématický turistický odznak TTO ZEMĚPISNÉ BODY ČESKÉ REPUBLIKY KT ČERVENÝ KOSTELEC

Od roku 2016 KT Červený Kostelec připravil pro zájemce možnost plnění tématického turistického odznaku TTO Zeměpisné body České republiky.

Klub turistů v Červeném Kostelci (KT Červený Kostelec) organizuje v průběhu roku několik významných turistických akcí, z nichž je řada zapsána i v celorepublikovém kalendáři akcí Klubu českých turistů. Hlavním cílem těchto akcí je propagovat náš krásný turistický region, ale zejména si užívat pobyt v překrásném podhorském terénu a obdivovat se krásám okolní přírody. Věříme, že se řady akcí zúčastní i nečlenové našeho spolku a budou tak s námi sdílet naše nadšení pro turistiku a pobyt v přírodě vůbec

Zájemci tak mají možnost se zapojit do této zajímavé, náročné a zábavné formy poznávání našeho kraje a naší republiky. Věříme, že se účastníkům bude tento TTO líbit a přejeme mnoho úspěchů při jeho plnění. Během plnění TTO navštívíte nejvyšší bod ČR, nejnižší bod ČR, geografický střed ČR, astronomický střed Evropy, nejvyšší bod Červenokostelecka, nejvýchodnější bod ČR atd., prostě mnoho zajímavých a podnětných míst.Více o této akci...