TTO Zeměpisné body ČR

Tématický turistický odznak TTO ZEMĚPISNÉ BODY ČESKÉ REPUBLIKY KČT ČERVENÝ KOSTELEC

TTO KCTCK

Od roku 2016 KČT Červený Kostelec (od r. 2018 Klub turistů Červený Kostelec) připravil pro zájemce možnost plnění tématického turistického odznaku TTO Zeměpisné body České republiky.

Zájemci tak mají možnost se zapojit do této zajímavé, náročné a zábavné formy poznávání našeho kraje a naší republiky. Věříme, že se účastníkům bude tento TTO líbit a přejeme mnoho úspěchů při jeho plnění. Během plnění TTO navštívíte nejvyšší bod ČR, nejnižší bod ČR, geografický střed ČR, astronomický střed Evropy, nejvyšší bod Červenokostelecka, nejvýchodnější bod ČR atd., prostě mnoho zajímavých a podnětných míst. Jednotlivá místa jsou rozdělena na povinná (musí být splněny pro získání tématického turistického odznaku a volitelná, která celou akci doplňují a jejichž dosažení je již na úvaze každého zájemce.Níže uvádíme základní podmínky a pravidla soutěže o TTO Zeměpisné body ČR. Přejeme hodně zábavy při plnění tohoto TTO a hodně štěstí.

 1. Zakoupení záznamníku: Na první povinné akci Klubu turistů Červený Kostelec - tím se zároveň splní první místo (Sněžka či Švédský vrch). Cena 100 Kč (náklady na výrobu odznaku).

 2. Potvrzování navštívených míst: Platí pouze originální razítka s názvem daných míst (OÚ, pošta, restaurace, obchod, turistická chata). Pro návštěvu lokality proto volte vhodnou dobu a čas. V odlehlejších oblastech je možnost výběru ze 2-3 možností. Neuznávají se různé nevěrohodné opisy ze směrovek apod.

 3. Podmínka udělení odznaku TTO - za splnění 6 míst (5 povinných + 1 volitelné).

 4. Vydání odznaku: Na druhé povinné akci se splněním 6. místa. Za splnění všech 9 míst obdrží účastník navíc pamětní diplom a věcnou cenu.

 5. Upozornění: Svou 2 účast je každý povinen předem telefonicky ohlásit. Dohodne se místo vyřízení odznaku, předání diplomu či věcné ceny.

 6. Kontaktní telefon: 608 226 506 (19 – 21 hod.)

 7. Poštovní cestou se záznamníky ani odznaky nezasílají.

Potvrzovaná místa: P = povinné V = volitelné

 • 1P: Geografický střed ČR (těžiště): obec Čihošť (pomník v poli) – Českomoravská vysočina (Potvrzení: Čihošť, Leština u Světlé, Golčův Jeníkov)

 • 2P: Astronomický střed Evropy (měření času): město Kouřim (okres Kolín) (Potvrzení: Kouřim (pomník na náměstí), přesný bod – 1,5 km směr Svojšice (v poli tyč))

 • 3P: Nejvyšší bod ČR = účast na akci KČT ČK (červen): Sněžka 1603 m (Potvrzení: vrchol Sněžky (Bistro Na Lanovce, Poštovna, Polská bouda))

 • 4P: Nejnižší bod ČR: řeka Labe na státní hranici u Hřenska = 115 m (Potvrzení: Hřensko (130 m))

 • 5P: Nejvyšší bod Červenokostelecka = účast na akci KČT (červenec): Švédský vrch 660 m (Potvrzení: obec Chlívce (restaurace) – Červenokostelecká 100 (trasa 15 km))

 • 6V: Nejsevernější bod ČR: osada Severní (Nordkap) hraniční bod 2/41 – mramorová deska (Potvrzení: Severní, Lobendava, Lipová, Velký Šenov)

 • 7V: Nejjižnější bod ČR: obec Studánky (hraniční patník 2/64C) (Potvrzení: Studánky, Vyšší Brod, Horní Dvořiště)

 • 8V: Nejzápadnější bod ČR: obec Krásná – Újezdský potok (hraniční patník 1844) (Potvrzení: Krásná, Štitary, Aš)

 • 9V: Nejvýchodnější bod ČR: obec Bukovec (st. hranice u potoku Olecky) (Potvrzení: Bukovec, obec Hrčava, tur. chata Girová))

Poznámka: U míst 6V – 9V je dosažení nejvzdálenějšího bodu věcí osobní cti.

Upozornění: abychom umožnili zahájení plnění ještě před vlastní návštěvou Červeného Kostelci (a zakoupení záznamníku TTO na některé z našich akcí), umožňujeme také získání potvrzení účastí na některých bodech formou potvrzení na samostatný list, který se následně vloží/připojí k zakoupenému záznamníku. Akceptujeme následující postup: Níže v odkazu naleznete soubor TTO_KCTCK 2016.pdf (představuje 2. stranu budoucího záznamníku popisující podmínky TTO). Po vytisknutí použijte tyto podmínky plnění jako náhradní záznamník do zakoupení originálu na akci v Červeném Kostelci. Potvrzení míst provádějte na druhou (zadní) stranu těchto podmínek (razítko, datum, čas, podpis). Telefonicky informujte pořadatele o vstupu do plnění odznaku (zahájení plnění TTO).