Pozvánka na Hadařskou pětadvacítku (41. ročník)

Post date: 9.4.2016 19:38:48

Zveme všechny bez rozdílu věku a politické příslušnosti na již 41.ročník Hadařské 25, který pořádá ve spolupráci s Městským úřadem Červený Kostelec Klub českých turistů Červený Kostelec.

Letos (41. ročník pochodu) vás čekají čtyři pěší trasy 12, 18, 25 a 35 km a tři cyklotrasy 30, 50 a 70 km. Všechny trasy, ať pěší či cyklotrasy, mají jednu věc společnou a tou je kontrola, která bude tentokrát u hradu Vizmburk. Ten bude v den pochodu v rámci naší akce také zpřístupněn veřejnosti.

Kromě možné prohlídky bude na Vizmburku na každého mimo jiné čekat klasické Hadařské občerstvení v podobě vynikajícího párku, který si buď každý účastník sám opeče na ohni nebo bude obsloužen párkem ohřátým ve vodě. Věříme, že Hadařská 25 opět uspokojí pár stovek pochodníků od toho nejútlejšího věku – vždyť nejmladší účastníci 12 km nemívají ještě ani jeden rok – až po ty nejstarší, kterým bývá více jak 80 let a přesto jedou 70 km na kole nebo v plné svěžesti ujdou 25 km.

Takže vám nezbývá nic jiného než v sobotu 23. dubna 2016 vstát a přijít k sokolovně v Červeném Kostelci na start Hadařské 25, který je od 7:00 hodin průběžně. To znamená, že větší spáči mohou startovat třeba v poledne. Každý si zvolí takovou délku trasy, aby přišel do cíle pochodu k sokolovně v Červeném Kostelci nejdéle do 17:00 hodin, kdy celá akce končí.

Hadařská pětadvacítka je jeden z našich nejstarších a nejoblíbenějších dálkových turistických pochodů. Tento podnik spadá do akce vyhlášené oblastním výborem KČT Královehradeckého kraje "Chodíme celý rok". Přijďte se projít nebo projet překrásnou přírodou kraje Boženy Němcové a Aloise Jiráska v okolí Červeného Kostelce

více informací