Zveme vás na Sněžku...

Post date: 18.5.2018 15:38:51

Zveme vás na Sněžku .... ano již po 48. vás zveme na pochod Červený Kostelec - Sněžka, aneb Cestou Jakuba Haliny...

Po letošním úspěšném 43.ročníku Hadařské 25, kterého se zúčastnilo 463 pěších a cykloturistů máme před sebou ještě další dvě celorepublikové akce.Červený Kostelec – Sněžka (Cestou Jakuba Haliny), jeden z nejstarších dálkových pochodů v České republice, pořádáme letos již po 48. Trasa 56km má letos start 16.června od 4:30 do 6:30 hodin u sokolovny v Červeném Kostelci. Trasa povede přes Rtyni, Úpici, Starý Rokytník do Trutnova k rozcestníku u autobusového nádraží. Pokračovat budeme směr Horní Staré Město, Mladé Buky do Dolních Sejfů, hotel Pod pralesem, rozcestí Slunečná stráň, pomníček turistů.

Pak sestoupíme na hlavní silnici a v Horním Maršově v penzionu KNEIFEL nás bude čekat kontrola a občerstvení. Dále půjdeme na Dolní a Horní Lysečiny, Cestník, Dolní Malá Úpa – kostelík a Pomezní Boudy. Pak budeme mít před sebou posledních 7 km do cíle pochodu na Sněžce, kde vás budeme v bistru Na Lanovce očekávat do 17:45 hodin, kdy akce končí. Celková délka trasy je 55,5 km.

Pro ty, kteří se necítí na nejdelší trasu a přesto se chtějí v rámci naší akce na Sněžku podívat, máme připraveny trasy, které jsou zvládnutelné pro všechny milovníky Krkonoš. Stačí jen přijet vlakem, autobusem nebo autem v sobotu ráno 16.června do Svobody nad Úpou, kde bude od 8:00 do 10:00 hodin v restauraci Měšťanský dům na náměstí start tří kratších tras. Nejkratší trasa vede ze Svobody na Modrokamennou boudu, Temný Důl a dál na rozcestí silnic Pec-Pomezní Boudy, restaurace Na Křižovatce. Pak Janovy Boudy, Růžohorky a cíl na Sněžce. Celková délka 19,5km. Druhá trasa nás zavede na Rýchorskou boudu, Rýchorský kříž, Albeřice, Dolní Malá Úpa - kostelík, Pomezní Boudy, cíl - Sněžka. Celková délka 27km. Třetí trasa nás zavede na Rýchorskou boudu, Horní Maršov, kontrola Penzion KNEIFEL, Lysečinská bouda, Dolní Malá Úpa – kostelík, Pomezní boudy, Sněžka – cíl bistro Na Lanovce do 17:45 hodin. Celková délka 30km.

Více informací o akci naleznete také na stránce pochodu Cestou Jakuba Haliny

Na hojnou účast milovníků Krkonoš se těší pořádající Klub turistů Červený Kostelec.