Zveme vás... pochod Cestou Jakuba Haliny 2019

Po úspěšném 44.ročníku Hadařské 25 a oslavě 100 let turistiky přichází na řadu další námi pořádaná celorepubliková akce s podporou města Červený Kostelec věnovaná stoletému výročí turistiky v Červeném Kostelci.

Tímto podnikem je již 49.ročník pochodu Cestou Jakuba Haliny (Červený Kostelec – Sněžka). Tato tradiční akce dává možnost kařdému bez rozdílu věku prožít krásný den v Krkonoších. Pro opravdu zdatné a vyspělé turisty a dálkové běžce je připravena trasa 56 km. (více o akci naleznete také na stránce akce)

Účastníky této trasy budeme očekávat v sobotu 15.června od 4:00 do 6:30 hodin v sokolovně v Červeném Kostelci, odkud bude v tomto časovém rozmezí průběžně probíhat registrace a start. Pro méně zdatné turisty a běžné výletníky máme připraveny trasy 18, 25 a 35 km. Start těchto tras bude probíhat v sobotu 15.června od 8:00 do 10:15 hodin v restauraci Měšťanský dům na náměstí ve Svobodě nad Úpou. Každý na startu po zaregistrování a zaplacení startovného obdrží mapu, popis trasy a kvalitní občerstvení. Místo startu krátkých tras Měšťanský dům je zároveň kontrolním stanovištěm s občerstvením pro účastníky trasy 56 kilometrů.

Stačí tedy přijet svým dopravním prostředkem mezi 8. a 10. hodinou do Svobody nad Úpou nebo vyrazit v 8:50 rychlíkem od Prahy z Červeného Kostelce a na startu ve Svobodě budete v deset hodin.

Můžete se těšit na krásné trasy vedoucí kolem Modrokamenné boudy, Velké Pardubické boudy, dál půjdeme na Václavák a kolem Kolínské a Pražské boudy k Lyžařské boudě, následně přes Liščí horu k Chalupě na Rozcestí a Výrovku, kde je cíl trasy 18 kilometrů a po obdržení diplomu se vracíme přes Rychtrovy boudy do Pece pod Sněžkou. Trasy 25, 35 a 56 kilometrů pokračují k Památníku obětem hor a k Luční boudě. Dál budeme pokračovat Jantarovou stezkou ke Slezskému domu a pak se už jen vyběhne do cíle na vrchol Sněžky, kde v restauraci v horní stanici lanovky každý kdo dojde do 18:00 hodin, kdy odjíždí poslední lanovka do Pece pod Sněžkou a celá akce končí, dostane diplom a stručnou historii 100 let turistiky v Červeném Kostelci.

Proto neváhejte a přijďte si dokázat, že ještě stačíte na náročné výzvy a nebo se přijďte jen tak v sobotu 15.června v rámci 49.ročníku pochodu Červený Kostelec – Sněžka projít s rodinou nebo kamarády po našich krásných horách.

Srdečně zve všechny Klub turistů Červený Kostelec.