Začátek roku 2021


Probouzející se jaro v nás zvyšuje každý rok aktivitu a vyzívá každého k pobytu v přírodě, což náš klub využívá vždy na sto procent. V letošním roce si však naše vycházky a výlety už neužije náš člen a fotograf našeho klubu Libor Černohorský, který se stal obětí koronaviru a navždy opustil v 67 letech naše řady. Věnujme mu společně tichou vzpomínku. Každý z nás si jistě s úsměvem vzpomene, jak nás na našich akcích rovnal do skupinky, aby společné foto k něčemu vypadalo. Fotoreportáže z vycházek, zájezdů a výletů, ale i fotogalerie na našich webových stránkách nám vždy připomenou Libora s fotoaparátem, který se jistě těšil, jak fotograficky zdokumentuje naše letošní akce. Osud však zasáhl a všechno je jinak. Čest jeho památce.

Tento rok nezačal pro nikoho právě příznivě. Měsíc duben měl být pro náš klub a celý Červený Kostelec ve znamení jubilejního 45.ročníku Hadařské 25. V roce 2020 jsme museli vzhledem k nastupujícímu koronaviru již plně připravený jubilejní 45.ročník Hadařské 25 přesunout na příští rok.

Dnes, když jsme již v tom příštím roce, musíme bohužel konstatovat, že současná covidová situace nám asi určitě nedovolí uspořádat v sobotu 24.dubna 2021 akci pro zhruba 300 až 400 účastníků. Přátelé, zveme vás tedy již po třetí na jubilejní 45.ročník Hadařské 25, který se bude konat v sobotu 23.dubna 2022. Skutečnost, že se nebude konat letošní Hadařská ještě neznamená, že budeme v dubnu doma smutnit. Dá se předpokládat, že během měsíce dubna se již budou moci v přírodě pohybovat skupinky o určitém malém počtu lidí a to už bude dobrý signál pro obnovu naší činnosti, která nuceně ustala v září loňského roku.

Věřme, že máme nejhorší za sebou a co nevidět vyrazíme na první společnou akci v letošním roce.

Otto Ressl, 15.03.2021